O MNĚ

Jmenuji se Martin Audrlický a pocházím z Hradce Králové. Už od studia na střední škole, které jsem absolvoval nejprve na 8letém Gymnáziu v Hořicích a později dokončil na Biskupském gymnáziu Bohuslava Balbína v Hradci Králové, mě fascinovaly abstraktní koncepty, humanitní a společenské vědy, média a umění. Baví mě nejen snaha o porozumění, ale především tvoření – ať už se jedná o formát textový nebo audiovizuální. Postupně jsem také rozvinul svou lásku pro film a později fotografii.


Ve studiích jsem pokračoval na oboru politologie na Filozofické fakultě UHK, které jsem ovšem záhy ukončil, protože jsem se přestěhoval do Anglie. Tam jsem se dva roky věnoval dobrovolnické činnosti. V České republice jsem prošel několika zaměstnáními – od modrolímečkových prací ve skladu a továrně přes zákaznické služby až po kancelářskou práci a překladatelství. Momentálně zakončuji obor filmových studií na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Zároveň se věnuji rozmanité škále činností – některým komerčně, jiným prostě proto, že mě baví nebo naplňují – jejichž některé výsledky můžete najít na těchto stránkách.


Velká část mých fotografií a inspirace pochází z Maďarska, které často navštěvuji, neboť odtamtud pochází moje manželka. Kromě češtiny plynně hovořím anglicky. Umím také německy a jsem začátečníkem ve studiu maďarštiny. I když se svým zájmem zaměřuji na film (na ten především), umění, humanitní a společenské vědy, fascinuje mě všechno vědění, především ve vzájemném propojení a interakci. Obdivuji matematiku a přírodní vědy, především v jejich makro a mikro měřítku, které právě nabízí širší náhled.

KONTAKT

    © 2024 MARTIN AUDRLICKÝ